Lær af andres erfaringer

Inden du anskaffer dig dine første dyr kan det være en rigtig god ide at tage rundt og besøge erfarne dyreejere. I foreningen har vi en række medlemmer som gerne vil kontaktes med henblik på at vise deres dyr frem og fortælle om dagligdagen med dem.

Alle gør tingene forskelligt, så tag gerne kontakt til flere for at få et nuanceret billede og skabe dig en ide om hvordan du gerne vil holde dine fremtidige dyr. Herudover er det også altid en god ide at tilmelde sig til et kursus. Se evt. vores side med kurser.

Medlemmer du kan kontakte og lave aftale om besøg:

Tallet over navnet er postnummer.

Listen er sorteret efter postnumre.

3450

Anne Dibbern
info@alpacas.dk


4050

Søs Weiche
ss.weische@gmail.com
www.alpacawalk.dk

 

4180

Henrik Petersen
henrik.soro@gmail.com
www.naturgaardensdyr.dk

4200

Susie Pihl

susie.pihl@gmail.com

4250
Nina Leonhard
alpaca.vbh@gmail.com

Www.alpaca-vbh.dk

4291

Torben og Jette Frederiksen
torbenfrederiksen@dbmail.dk


4340

Katja Piil
alpati.dk@gmail.com

www.alpati.dk
FB: AlpaKatja og BaLamaerne

4652

Marianne & Anette Walsøe
valloalpaca@gmail.com
www.valloalpaca.dk
FB: valloalpaca

5750

Stine Aagaard Petersen
stiniels@gmail.com
FB: Lindehusets alpaca

5871

Elna Finsen
elna5871@gmail.com


6100

Anette Kadla Nielsen
anettekadla@live.dk
FB: Andugsgård 

6851

Camilla og Kasper B. Kristiansen
kakr@fhmail.dk
www.virkelystalpacafarm.dk

FB: virkelyst alpacafarm

7300

Karin Forsbæk Svane
Karin.svane@gmail.com

 

8400

Beate Regnery
beate.regnery@gmail.com
www.ebeltoft-lamaer.com
FB: ebeltoft lamaer aktiv

9320

Lise Drastrup
lise@alpacasoffredly.com


9440
Anne Marie Larsen
akl@staldheden.dk
www.staldheden.dk

 

9700

Marianne Lykkegaard Lindholt
marianne.lykkegaard.lindholt@gmail.com













 

 

 

 

Dansk Lama- og Alpacaforening

Dildalvej 1, Ølstykke

Mail: mail@dansklamaogalpacaforening.dk